روش آسان الگوی لباس تولیدی

  روش آسان الگوی لباس تولیدی

  روش آسان الگوی لباس تولیدی

  روش آسان الگوی لباس تولیدی

  ,طراحی لباس,طراحی لباس و مد,طراحی لباس عروس,طراحی لباس در ترکیه,طراحی لباس در ایران,طراحی لباس مردانه,طراحی لباس مجتمع فنی تهران,طراحی لباس در ایتالیا,طراحی لباس دانشگاه تهران,طراحی لباس چیست,طراحی لباس و مد,دانلود کتاب های طراحی لباس و مد,طراح لباس و مد,بازی طراحی لباس و مد,آموزش طراحی لباس و مد,رشته طراحی لباس و مد,طراحی لباس مدرن,طراحی لباس مد,طراحی لباس مدل,طراحی لباس عروس,طراحی لباس عروس باربی,طراحی لباس عروسک,طراحی لباس عروس بازی,طراحی لباس عروس در ایران,طراحی لباس عروس بچه گانه,طراحی لباس عروس با مداد,طراحی لباس عروسی,طراحی لباس عروس بچه,دانشگاه طراحی لباس در ترکیه,رشته طراحی لباس در ترکیه,تحصیل طراحی لباس در ترکیه,آموزش طراحی لباس در ترکیه,دوره طراحی لباس در ترکیه,دانشگاههای طراحی لباس در ترکیه,استخدام طراح لباس در ترکیه,طراحان لباس ترکیه,طراح لباس ترکیه,طراحان لباس در ایران,طراح لباس در ایران,طراحی لباس در ایران,طراحان لباس ایرانی در فیس بوک,تاریخچه طراحی لباس در ایران,رشته طراحی لباس در ایران,دانشگاه طراحی لباس در ایران,درآمد طراحی لباس در ایران,دانشگاههای طراحی لباس در ایران,طراحی لباس مردانه,طراح لباس مردانه,طراحان لباس مردانه,طراحی پیراهن مردانه,بازی طراحی لباس مردانه,طراحی الگوی لباس مردانه,طراح لباس ایرانی مردانه,نرم افزار طراحی لباس مردانه,بازی آنلاین طراحی لباس مردانه,طراحی لباس مجتمع فنی تهران,طراحی لباس مجتمع فنی تهران نیاوران,طراحی لباس مجتمع فنی تهران ونک,مجتمع فنی تهران اموزش طراحی لباس,کلاسهای طراحی لباس مجتمع فنی تهران,طراحی لباس در مجتمع فنی تهران,دوره طراحی لباس مجتمع فنی تهران,رشته طراحی لباس مجتمع فنی تهران,دوره طراحی لباس در مجتمع فنی تهران,رشته طراحی لباس در ایتالیا,تحصیل طراحی لباس در ایتالیا,طراحان لباس ایتالیایی,طراحان لباس ایتالیا,تحصیل در رشته طراحی لباس در ایتالیا,رشته طراحی لباس در دانشگاه های ایتالیا,دانشگاه طراحی لباس در ایتالیا,طراحی لباس ایتالیا,طراح لباس ایتالیایی,طراحی لباس دانشگاه تهران جنوب,کلاس طراحی لباس دانشگاه تهران,کلاسهای طراحی لباس دانشگاه تهران,رشته طراحی لباس دانشگاه تهران,دوره طراحی لباس دانشگاه تهران,طراحی لباس دانشگاه هنر تهران,ارشد طراحی لباس دانشگاه تهران,طراحی لباس دانشگاه آزاد تهران جنوب,طراحی لباس جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران,رشته طراحی لباس چیست,طراح لباس چیست,کار طراح لباس چیست,طراحی پارچه و لباس چیست

  تولید یک لباس خوب ، احتیاج به پارامترهای متفاوتی دارد . از جمله ی این پارامترها ،الگوی لباس برای برش است که روی کیفیت یک لباس تاثیر انکارناپدیری دارد. یک کپ و الگوی زیبا در تولید یک لباس دارای اهمیت ویژه ای برای تولیدی هاست و تاثیرات آن برای تولیدی های پر تجربه کاملا واضح است. از همین رو دستمزد طراحان الگویی که تخصص زیادی در این امر دارند ، بسیار بالا ست. در این مطلب قصد داریم روشی آسان و مفید را در جهت ساخت الگوی لباس به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید هر الگویی که مد نظر دارید ترسیم کرده و برای تولیدات پوشاک خود از آن استفاده کنید.

  اولین قدم: خرید نمونه برای الگوی لباس

  در بازار های پوشاک گشتی بزنید و نمونه لباس هایی که روی آن فعالیت دارید ، خریداری نمایید.سعی کنید نمونه هایی را انتخاب کنید که دارای طرحی زیبا بوده و تن خور آن خوب باشد.  خریداری نمونه لباس هزینه حساب نمی شود و فوائد زیادی برای یک تولید کننده دارد. پس خساست به خرج دادن در این مورد کاملا به ضرر فرد تمام می شود.

  الگو برای تولیدی لباس

  قدم دوم: تصویر برداری از نمونه

  از تمامی نمونه پوشاک خریداری شده ،تصاویر واضحی را با یک دوربین تهیه کنید. سعی کنید از جهات مختلف و با جزییات عکس برداری کرده و آن ها ذخیره نماییید. این مرحله در قسمت های پایانی به کار خواهد آمد و برای اینکه پشیمانی به بار نیاید ،حتما این کار را انجام دهید.

  الگو برداری الگوی لباس

  قدم سوم: بررسی و یادداشت جزییات

  لباس را کاملا بررسی کرده و جزییات آن را یادداشت برداری کنید . نوع دوخت های انجام شده را تفکیک کنید و به خاطر بسپارید . مثلا اینکه کدام نواحی راسته دوزی شده یا از زیگزال استفاده شده است.  این بررسی باید به صورتی صورت گیرد که هیچ جزییاتی از قلم نیافتد. حتما قسمت های نمونه لباس را با متر اندازه گیری و یادداشت نمایید.

  الگوی صنعتی پوشاک

  قدم چهارم: شکافتن نمونه

  با یک بشکاف ، اجزای اصلی و دوخت ها را بشکافید , اجزای آن را به صورت منظم بچینید. سعی کنید دقت کافی را در شکافتن دوخت ها به خرج داده تا در اجزای آن پارگی وجود نداشته باشد. به خاطر بسپارید که هر قسمت از اجزا با چه نوع دوختی به هم متصل شده بودند.

  الگوی برش لباس تولیدی

  قدم پنجم: الگو گیری اولیه

  یک کاغذ الگو تهیه کرده و اجزای از هم گسیخته را روی آن بچینید. قسمت هایی که میدانید زیر زیگزال دوخت نگردیده یا درحین دوخت از آن کاسته نشده را از قسمت هایی که این نوع دوخت روی آن انجام شده جدا کنید . با یک صابون یا مداد از اجزا الگو برداری کنید به طوری که نوع اول بدون تغییر و به همان شکل  و نوع دوم با فاصله ای مناسب از قسمت شکافته شده  ترسیم گردد. فاصله در نوع دوم به نسبت روش دوخت شماست ،مثلا اگر در زیگزال ۱ سانت را زیر چرخ میدهید ،فاصله را به همان اندازه معین کنید.

  روش الگوبرداری لباس تولیدی ها

  قدم ششم: برش برای نمونه گیری الگوی لباس

  در این جا الگویی همانند الگوی نمونه در اختیار دارید که باید آنرا برای نمونه گیری روی پارچه مورد نظر خود چیده و پارچه را از روی الگو برش دهید.  توجه داشته باشید که این مرحله فقط یک نمونه گیری می باشد و میخواهیم یک کار را از این الگو به ثمر برسانیم.

  برش و الگوی تولیدی پوشاک

  قدم هفتم:دوخت نمونه ی اولیه

  خرج کار و افکت های نمونه را از آن جدا نمایید و متریال مورد نظر خود را برای نمونه گیری تهیه کنید. سپس طبق جزییاتی که در مراحل قبل یادداشت کرده اید یا در ذهن سپرده اید و با استفاده از خرج کار های نمونه اولیه،  دوخت نمونه را شروع کرده و طی آن تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید.

  نمونه گیری از الگوی تولیدی لباس

  قدم هشتم : بررسی و تکمیل نمونه گیری

  نمونه دوخته شده را با تصاویری که از کار تهیه کرده اید و اندازه های یادداشت شده در مراحل پیشین مقایسه کنید . ایرادات و مغایرت ها را یافته و لیست کنید و در الگوی ترسیم شده تغییرات لازم را ایجاد کرده و این ایرادات را برطرف سازید و دوباره نمونه گیری کنید و این کار را تا زمانی که یک نمونه مناسب از آب درآید ادامه دهید.

  تولید لباس

  قدم نهم : سایز بندی و تکمیل الگو

  در این قسمت شما یک الگوی اصلاح شده را طبق نمونه لباس اولیه الگو برداری کرده اید (copycat) . می توانید این الگو را روی یک مقوا یا شابلون پیاده سازی کرده تا بتوانید از آن در برش های متعدد استفاده نمایید. الگوی بدست آمده را بر طبق جداول موجود یا سایز های متفاوت خریداری شده سایزبندی کرده و طبق نیازتان سایز های متفاوت کار را نیز پیاده سازی کنید.

  الگو و تولید لباس

   


  بر چسب ها :

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید