دانلود رمان من پیش از تو + نقد ( این کتاب فروشی است )

  امتیاز 5.00
  12 دسامبر 2016 3351 بازدید بدون نظر

  دانلود رمان من پیش از تو + نقد ( این کتاب فروشی است )

  من پیش از تو

   دانلود رمان من پیش از تو


  : با فرمت نسخه های اندروید (APK) , آیفون و اندروید (EPUB) , جاوا (JAR) و نسخه کامپیوتر (PDF)

  خب ژانر رمان من پیش از توچیه ؟

  عاشقانه

  خب رمان من پیش از توچند صفحه داره ؟

  ۵۳۶ صفحه

  خلاصه رمان من پیش از تو

  کتابی که پیش رو دارید یک رمان عاشقانه در سبکی متفاوت است. عشقی ورای عشق‌های زمینی و داستانی که اگرچه عشق موضوع اصلی آن است اما عاشقانه نیست. داستان زندگی مرد جوان و ماجراجویی است که با علاقه‌ی فراوان ورزش‌های خطرناکی را انجام می‌دهد و در یک حادثه تمام زندگی‌اش دچار تغییر می‌شود. در بخشی از این رمان می‌خوانید: «رهبر ارکستر قدمی به جلو برداشت و با پا دوبار به سکو ضربه زد، یک هیس قوی سالن را فراگرفت. سکوت برقرارشده زنده و مشتاق بود

  چند خطی از  من پیش از تو با هم بخونیم

  کتاب «من پیش از تو» نوشته‌ی «جوجو مویز» و ترجمه‌ی «مریم مفتاحی» است. کتابی که پیش رو دارید یک رمان عاشقانه در سبکی متفاوت است. عشقی ورای عشق‌های زمینی و داستانی که اگرچه عشق موضوع اصلی آن است اما عاشقانه نیست. داستان زندگی مرد جوان و ماجراجویی است که با علاقه‌ی فراوان ورزش‌های خطرناکی را انجام می‌دهد و در یک حادثه تمام زندگی‌اش دچار تغییر می‌شود. در بخشی از این رمان می‌خوانید: «رهبر ارکستر قدمی به جلو برداشت و با پا دوبار به سکو ضربه زد، یک هیس قوی سالن را فراگرفت. سکوت برقرارشده زنده و مشتاق بود. بعد رهبر ارکستر چوبش را به حرکت درآورد و یک‌باره صدای ساز درنهایت شفافیت سالن را پر کرد، موسیقی حالا برایم عینیت مادی پیداکرده بود؛ چیزی نبود که فقط از راه گوشم بشنوم بلکه در تمام وجودم جاری‌شده بود، اطرافم را گرفته و حواس پنج‌گانه‌ام را به لرزه انداخته بود پوستم سوزن سوزن شده و کف دستم عرق کرده بود… قوه‌ی تخیلم به طرز غیرمنتظره شکوفا شده بود؛ همان‌طور که نشسته بودم هیجان‌های گذشته یک‌باره در وجودم غلیان پیدا کردند. افکار و ایده‌های نو در ذهنم پیچیدند، گویی به بینش و بصیرت دیگری دست‌یافته‌ام. خیلی چیزها بود اما اصلا دلم نمی‌خواست به پایان می‌رسید، دوست داشتم تا ابد همان‌جا بنشینم…» جوجو مویز یک روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی انگلیسی است که از سال ۲۰۰۲ رمان‌های پراحساسی را قلم‌زده است. او تنها کسی است که تابه‌حال توانسته است دو بار موفق به کسب جایزه‌ی انجمن رمان‌نویسان رمانتیک شود و آثارش جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز است. این کتاب را انتشارات «آموت» منتشر کرده است.

  نقد  رمان

  نقد و بررسی متخصصین دیجی کالا

  «جوجو مویز» نویسنده‌ای است که این روزها در ایران همزمان با بیشتر کشورهای جهان، بسیار محبوب است. مویز ابتدا یک ژورنالیست بوده و  از سال ۲۰۰۲ شروع به نوشتن رمان می‌کند و جالب اینجاست از همان اول قصد خود را نوشتن رمان‌های احساسی قرار می‌دهد. اغلب رمان‌های «مویز» به لحاظ ادبی، در زمره آثار درجه یک قرار نمی‌گیرند اما با این حال مویز را نمی‌توان یک نویسنده‌ی «پاورقی» دانست. سبک خاص او در تصویر کردن لحظات احساسی، از او نویسنده‌ای توانمند، در بیان حالات عاطفی و ایجاد همذات‌پنداری مخاطب با اثر ساخته است. به همین دلیل است که او تاکنون دوبار جایزه‌ی «بهترین رمان رمانتیک سال» را به خود اختصاص داده است.

  موج مویزخوانی!؟

  فروش بالای رمان من پیش از تو در کنار سایر رمان‌های این نویسنده در یک سال اخیر باعث شده است به‌‌راحتی از شکل‌گیری یک موج بین مخاطبین ایرانی نام برد به اسم موج «مویز‌خوانی». در طول یک سال اخیر تقریبا کتاب‌فروشی‌ای پیدا نمی‌شد که رمانی از مویز، بین پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های آن قرار نگرفته باشد. این اتفاق در سطح جهان هم با همین قوت در حال تکرار است. در واقع بین مخاطبین بازار کتاب، تقریبا بیشتر افراد کاری از این نویسنده را خوانده‌اند یا اسم مشهورترین اثرش حتما به گوششان خورده است. رمانی عاشقانه به نام: «من پیش از تو»

  زنان تنها، کمی غمگین و البته عاشق!

  مویز خود را راوی زندگی زنان می‌داند. در مصاحبه‌ای بیان می‌کند که زنانی که دوست دارم در موردشان بنویسم زنانی نیستند که به دنبال مردهای جذاب هستند، یا بیشتر دغدغه‌شان، خرید عطر و لباس‌های لوکس است؛ من به زنانی علاقه دارم که علایقشان ورای مطالبات مادی و سرخوشی‌های لحظه‌ای باشد. زنانی که «عشق» وجه اصلی زندگیشان است. بیشتر شخصیت‌های اصلی رمان‌های مویز از جمله رمان من پیش از تو را نیز زنان تشکیل می‌دهند. نویسنده معتقد است،در جامعه‌ی جهانی در بیشتر نقاط جهان زنان هنوز به حق و حقوق خود نرسیده‌اند و هنوز هم نگاه جنسیتی در بسیار کشورها حکمفرماست. او حتی به تبعیض در حق زنان در کشور خود انگلستان هم اشاره کرده است. او تمام تلاش خود را کرده تا در رمان‌هایش نیز این مسئله را به نمایش بگذارد.

  داستان پرستار عاشق و مسئله‌ای به نام «دیگنیتاس»

  رمان، داستانی را در مورد یک پرستار به نام «لوییزا» روایت می‌کند که در روند شغلی‌اش‌ به بیمار خود، «ویل» علاقه‌مند می‌شود. رمان در واقع بازگوکننده‌ی این روند شکل‌گیری علاقه و رابطه‌ی عاشقانه این دو با هم است. ‌ داستان علاوه بر اینکه به فراز و نشیب‌های رابطه‌ی این دو می‌پردازد، به نوعی نقد مثبتی بر «دیگنیتاس» نیز محسوب می‌شود. «دیگنیتاس»، در واقع نام بنیادی متشکل از پزشکان و پرستاران حرفه‌ای‌ است که کمک می‌کند تا کسانی که بیماری لاعلاجی دارند، بتوانند با میل خودشان، خود را از بین ببرند. این قانون با وجود موافقان و مخالفان فراوان، در بعضی از کشورهای جهان به تصویب رسیده است. در این رمان نیز یکی از گره‌های داستانی، درگیری شخصیت‌ها با این مسئله است. درگیری‌ای که به تصمیمی منجرخواهد شد که نقطه‌ی عطفی را در داستان را رقم خواهد زد.

  بیمار انگلیسی

   این نوع داستان عاشقانه قبلا در ادبیات معاصر نیز به وفور دیده شده است. مهمترین مثال برای این نمونه از داستان، رمان «بیمار انگلیسی» اثر «مایکل اونداجی» است که آن کتاب هم از رمان‌های مشهور دهه نود به‌حساب می‌آید. داستان آن کتاب نیز درمورد پرستاری به نام «هانا» است. او که پرستار بیمارستانی در یکی از مناطق جنگی است، مجبور می‌شود مدتی از خلبانی گمنام که دچار زخم‌های سنگینی شده است، پرستاری کند. جالب اینجاست از هر دوی این رمان‌ها نیز اقتباس سینمایی صورت گرفته است. با این تفاوت که اقتباس سینمایی «بیمار انگلیسی» به فیلمی مشهور با کارگردانی، «مینگلا» و بازی «بینوش» تبدیل شد اما فیلم اقتباس شده از رمان «من پیش از تو» که با کارگردانی «تیا شروک» و بازی «امیلی کلارک» همراه بود، نتوانست نظر منتقدان را به خود جلب کند.

   

   

  فیلم «من پیش از تو»

  فیلم‌نامه‌‌ی این فیلم توسط نویسنده رمان یعنی مویز نوشته شده است. مویز در جایگاه کسی که وظیفه‌ی نوشتن اقتباسی سینمایی از روی رمان خود را داشته است، توانسته است با حذف برخی از حوادث فرعی بر روی موضوعات اصلی متمرکز شود. کارگردانی این فیلم را «تی شاروک» انجام داده است. کارگردانی فیلم اصلا از نقاط قوتش محسوب نمی‌شود. در واقع این کارگردان در اولین فیلم بلند خود سعی کرده است در حد معمول این داستان عاشقانه را پرداخت کند اما هیچ نقطه‌ی مبتکرانه‌ای در سبک ‌او دیده نمی‌شود. نقطه‌‌ی قوت فیلم را باید در بازی‌های آن جستجو کرد. «امیلی کلارک» که این روزها به‌خاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت به شهرتی جهانی دست یافته است، نقش «لوییزا» را بازی می‌کند و «سم کلفلین» در نقش «ویل» ایفای نقش می‌کند. هر دوی این بازیگران به‌خوبی از عهده‌ی نقش خود برآمده‌اند.

   

   

  خانم نویسنده در مزرعه زندگی می‌کند.

  «مویز» نویسنده‌‌ی بریتانیایی است که سال‌ها روزنامه‌نگاری کرده است. اولین رمان او در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و تاکنون سیزده رمان از او به چاپ رسیده است. کتاب‌های او تاکنون به یازده زبان ترجمه شده‌اند و همگی جزو آثار پرفروش قرار گرفته‌اند. مویز تا سی‌سالگی در لندن زندگی کرده است و یک‌باره تصمیم می‌گیرد به مزرعه‌ای در کمبریج نقل مکان کند تا بتواند به دور از هیاهوی شهری به نوشتن بپردازد. هرچند به گفته‌ی خودش در این فضا گاهی افسردگی به سراغش می‌آید و برای همین یک دفتر کار در لندن هم در اختیار اوست تا بتواند بیشتر با آدم‌ها در ارتباط باشد. او دارای سه فرزند است که یک از آن ها به لحاظ جسمی دارای ناتوانی است. در واقع شخصیت «ویل» در رمان نیز به نوعی بر اساس الهامی از تصور زندگی بزرگسالی پسرش، درذهن مویز شکل گرفته است. به گفته‌ی خودش آدم رمانتیکی نیست اما به شدت واقع‌گراست. شاید همین موضوع باعث شده است نقاط اوج و فرود داستان‌هایش کمی متفاوت با داستان‌های عاشقانه دیگر جلوه دهد.

  از امیدوارم رمان من پیش از توخوشت اومده باشه اگه خوشت اومده پس یکم برو پایین تر رمان رو با از سایت  دیجی کالا  بخر !

  اینم رمان من پیش از تو از نویسنده محبوب جوجو مویز براتون تدارک دیده بودیم

  منبع نقد رمان :  www.digikala.com

  ادرس کانال  دی ال  رمان  رو  یادتون نره اینجا کلیک کنید  😀 

  اگه رمان درخواستی دارین میتونید تو  سوپر گروه ما  عضو  بشید به همین راحتی !

  اگه  شما نویسنده  رمان  من پیش از تو  هستین و  دوست ندارین  رمانتون  اینجا  باشه  از بالا  با تماس با ما  در ارتباط باشید


  بر چسب ها :
  نوشته های مشابه

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید